Pro Arte Series 32 Polar White Nylon All Purpose Brushes, Flat 5/8″
£7.01
3 in stock
Description
Pro Arte Series 32, Polar White Brush, Flat 5/8
This Polar Brush range offers the sound performance you would expect from one of the world leaders in brush making. Perfect for use with all types of water-based paint, white nylon all purpose brushes. Sizes available: 1/8in-3/16in-1/4in-3/8in-1/2in-5/8in-3/4in-1in-11/2in-2in
“
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 50687732
- MPN: 32-5/8″
- Box Dimensions : 22 x 1 x 1 cm
- Artists Level: Student

Additional Information
| Weight | 5.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Art Medium | All medium |
| Barcode | 000050687732 |
| mpn | 32-5/8" |
| multi brush | Nylon |
| Paper Surface | N/A |
| Number of items in pac | 1 |
| Size | 5/8" |
| Type of Item | Flat |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.