Aquarelle Arches watercolour pad rough 12 sheets 26 x 36cm
£29.95
3 in stock
Description
Aquarelle Arches Watercolour Pad Rough
12 Sheets
26cm x 36cm (10in x 14in)
Neutral pH,Gelatine tub sized,
Glued short edge.
300gsm (140lbs)
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 3148950013194
- MPN: 400014957
- Size: A4 – A3
- Medium: Watercolour
- Box Dimensions : 36.5 x 26.5 x 1 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 420.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Art Medium | Watercolour |
| Barcode | 3148950013194 |
| Manufacturer SKU | 400014957 |
| mpn | 400014957 |
| Paper Surface | Rough |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 10" x 14" (26cm x 36cm) |
| Type of Item | Glued Short Edge |
| Weights Between | 201-400gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.