Sennelier Oil Pastel Paper Pads – 32x24cm (12.5×9.5in)
£17.20
Out of stock
Description
Sennelier Oil Pastel Pads
32x24cm (12.5×9.5in)
Card for oil pastel with crystal insert. Acid free
12 Sheet
160lb.
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 3046450414117
- MPN: S37-136761
- Size: A4 – A3
- Medium: Pastel
- Box Dimensions : 33 x 24.5 x 2 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 510.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Barcode | 3046450414117 |
| mpn | S37-136761 |
| Paper Surface | N/A |
| Weight | 340gsm (160lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 9.44" x 12.5" (24cm x 32cm) |
| Type of Item | Spiral Bound Short Edge |
| Weights Between | 100- 200gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.



There are no reviews yet.