Saunders Waterford 22″ x 15″, 2 sheets 100% cotton white HP 300gsm (140lb) watercolour paper
£6.75
Out of stock
Description
St Cuthberts Mill Saunders Waterford Classic Watercolour Paper.
22″ x 15″, 2 sheets
Hot Press
300gsm (140lb)
Acid free, Archival,
100% cotton,
Mould Made
Made in England
PRODUCT FEATURE:
- MPN: Does Not Apply
- Box Dimensions : 56 x 38 x 0.3 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 155.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Manufacturer SKU | Does Not Apply |
| mpn | Does Not Apply |
| Paper Surface | Hot Press |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Number of items in pac | 2 |
| Sizes Between | 22"x 15" (56cm x 38cm) |
| Size | 22" x 15" (56cm x 38cm) |
| Type of Item | Saunders Waterford Watercolour artists paper |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.







There are no reviews yet.