Sakura sketch note book black paper 21cm x 14.8cm 80 sheets 140gsm
£7.15
Out of stock
Description
The Sakura Sketch � Note Book 21×14,8 cm with 80 black sheets of 140 g/m2 acid free paper keeps all your ink, pencil, oil pastel or charcoal creations in one place. The exclusively illustrated sleeve can be used as a book mark. Art by: Anne Jorinde (Gouden Lijntjes). The hard cover book comes with a pen holder that perfectly fits pens such as the Pigma Micron and Sakura Gelly Roll. In the back of the Sketch � Note Book an expandable envelope is included for storing sketches and notes. The elastic closure band ensures the book stays closed and compact when travelling. Sakura Sketch � Note Books are perfect for sketching and writing with Sakura products: Pigma Micron, Pigma Brush, Koi Coloring Brush Pen, Gelly Roll, Permapaque and the original Cray-Pas. Sakura Sketch � Note Books are available in cr�me-white or black pages, in various sizes.
Additional Information
| Weight | 465.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Barcode | 8712079448578 |
| Items variations | Black |
| mpn | 94141004 |
| Paper Surface | N/A |
| Weight | 140gsm/ 90lbs |
| Number of items in pac | Single Pad |
| Size | 21cm x 14.8cm |
| Type of Item | Drawing |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.







There are no reviews yet.