Fabriano Watercolour Postcard Pad – 20 Postcards – 10.5×14.8cm
£8.10
2 in stock
Description
Fabriano Watercolour Postcard Pad
20 Postcards 10.5×14.8cm
Blank watercolour postcards
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 8001348173663
- MPN: 17105148
- Size: A6
- Medium: Watercolour
- Box Dimensions : 15 x 10.5 x 1.5 cm
- Artists Level: Student

Additional Information
| Weight | 130.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Barcode | 8001348173663 |
| Manufacturer SKU | 17105148 |
| mpn | 17105148 |
| Paper Surface | N/A |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A6 |
| Size | 4" x 5.75" (10.5cm x 14.8cm) |
| Type of Item | Glued Short Edge |
| Weights Between | 201-400gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.