Fabriano 5 Cold Press Mould made, 50% cotton,4 x 35cm x 25cm. 300gsm (140lbs)
£3.10
19 in stock
Description
Fabriano 5. Cold Press Mould made,
50% cotton, Surface sized, Acid free,
You get 4 sheets of 35cm x 25cm sheets of paper.
We cut this paper to size from full sheet which is has 2 Deckle Edges, watermarked. 300gsm (140lbs).
Additional Information
| Weight | 105.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | All |
| Manufacturer SKU | FB5300ON |
| mpn | FB5300ON |
| Paper Surface | Cold Press CP (NOT) |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 35cm x 25cm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.