Fabriano 5 Cold Press Mould made, 50% cotton, 2 x 50cm x 35cm. 300gsm (140lbs)
£3.10
19 in stock
Description
Fabriano 5. Cold Press Mould made, 50% cotton, Surface sized, Acid free.
You get 2 sheets of 50cm x 35cm sheets of paper.
We cut this paper to size from full sheet which is has 2 Deckle Edges, watermarked. 300gsm (140lbs).
Additional Information
| Weight | 105.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | All |
| Manufacturer SKU | Does Not Apply |
| mpn | Does Not Apply |
| Paper Surface | Cold Press CP (NOT) |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Sizes Between | A3 – A2 |
| Size | 50cm x 35cm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.