Canson Mi-Teintes 5 Earth Tones Colours Pastel Paper 30 Sheets 160gsm 24 x 32cm
£16.55
Out of stock
Description
Canson Mi-Teintes 5 Earth tone Colours Pastel Paper 30 Sheets 160gsm Paper 24cm x 32cm – (9in x 12in approx.) 50% Cotton, Honey comb surface. Acid Free
- 5 earth tones
- 30 sheets
- 160gsm
- 24cm x 32cm
- 50% cotton
- Acid free
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 3148950059949
- MPN: 400030144
- Box Dimensions : 32 x 24 x 1.2 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 501.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Barcode | 3148950059949 |
| Items variations | Earth Tones |
| mpn | 400030144 |
| Paper Surface | Textured |
| Weight | 160gsm (75lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 24cm x 32cm (9.44" x 12.5") |
| Type of Item | Glued Short Edge |
| Weights Between | 100- 200gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.




There are no reviews yet.