Aquarelle Arches watercolour block Rough 100% cotton 20 Sheets 7×10″
£30.00
Out of stock
Description
Aquarelle Arches Watercolour Block Rough
300gsm /140lbs weight paper,
100% Cotton 20 Sheets
7″x10″ – 18x26cm
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 3700417114501
- MPN: A1795083
- Size: A5 – A4
- Medium: Watercolour
- Box Dimensions : 26 x 18 x 1.5 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 405.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Art Medium | Watercolour |
| Barcode | 3700417114501 |
| Manufacturer SKU | A1795083 |
| mpn | A1795083 |
| Paper Surface | Rough |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A5 – A4 |
| Size | 7" x 10" (18cm x 26cm) |
| Type of Item | Block |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.







There are no reviews yet.