Royal & Langnickel Essentials Acrylic Paint 5″x7″ Artist Pad 15 Sheets
£1.08
Out of stock
Description
Royal & Langnickel Essentials Acrylic Paint Artist Pad – 15 Pages
96lb/160g/m²
5″ x 7″/12.7cm. x 17.78cm. Perfect for acrylic paints.
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 090672219541
- MPN: RD360
- Size: A5 – A4
- Medium: Acrylic
- Box Dimensions : 18 x 13 x 1 cm
- Artists Level: Student

Additional Information
| Weight | 80.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Barcode | 090672219541 |
| Manufacturer SKU | RD360 |
| mpn | RD360 |
| Weight | 160gsm (75lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A5 – A4 |
| Size | 5" x 7" (12.7cm x 17.78cm) |
| Type of Item | Glued Short Edge |
| Weights Between | 100- 200gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.



There are no reviews yet.