Hahnemühle Bamboo Mixed Media Pad 30x40cm 25 Sheets
£19.60
Out of stock
Description
Hahnemühle Bamboo Mixed Media Pad – 30 x 40cm – 25 Sheets
25 Sheets Suitable for: watercolour, acrylic & pastel Made from 90% bamboo fibre and 10% rag Natural, acid free, highly renewable
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 4011367285418
- MPN: 10628541
- Size: A4 – A3
- Medium: All medium
- Box Dimensions : 40 x 30.5 x 2 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 1050.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Barcode | 4011367285418 |
| mpn | 10628541 |
| Weight | 265gsm (125lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 12" x 15.5" (30cm x 40cm) |
| Type of Item | Glued Long Edge |
| Weights Between | 201-400gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.




There are no reviews yet.