Fabriano Cold Press 13.5 x 21cm Studio Watercolour Paper pad 12 sheets 17661321
£6.60
4 in stock
Description
Fabriano Studio Watercolour Cold Press paper pad
13.5cm x 21cm
12 Sheets
25% Cotton
300gsm (140lb)
Spiral bound short edge
Ideal for: Watercolour, gouache, acrylic, ink, charcoal and drawing
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 8001348173670
- MPN: FBWS3A
- Size: A5
- Medium: Watercolour
- Box Dimensions : 22 x 14 x 1.5 cm
- Artists Level: Student

Additional Information
| Weight | 155.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Art Medium | Watercolour |
| Barcode | 8001348173670 |
| mpn | FBWS3A |
| Paper Surface | Cold Press CP (NOT) |
| Weight | 300gsm (140lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A5 |
| Size | 5" x 8" (13.5cm x 21cm) |
| Type of Item | Spiral Bound |
| Weights Between | 201-400gsm |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.






There are no reviews yet.