Canson Mi-Teintes GreyTones Paper 20 Sheets 160gsm 24 x 32cm
£13.40
1 in stock
Description
Canson Mi-Teintes 4 Grey tone Colours Pastel Paper 20 Sheets 160gsm Paper 24cm x 32cm – (9in x 12in approx.)
White Cotton, Honey comb surface. Acid Free
PRODUCT FEATURE:
- Barcode: 3148950034045
- MPN: 3000000540
- Box Dimensions : 32 x 24 x 1.2 cm
- Artists Level: Professional

Additional Information
| Weight | 360.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Professional |
| Barcode | 3148950034045 |
| Items variations | Grey Tones |
| mpn | 3000000540 |
| Paper Surface | Textured |
| Weight | 160gsm (75lb) |
| Number of items in pac | 1 |
| Sizes Between | A4 – A3 |
| Size | 24cm x 32cm (9.44" x 12.5") |
| Type of Item | Glued Short Edge |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.



There are no reviews yet.