Strathmore 400 Bristol vellum surface pad 11 x14″ sheets
£11.62
Out of stock
Description
Strathmore 400 Bristol smooth pad Bristol.
15 sheets, 2ply, 11in x 14in (27.9cm x 35.6cm) Made in the USA.
For finished artwork, a high quality Bristol weight board with her smooth surface.
Very good for mechanical drawing, airbrush, marker or pen and ink.
Additional Information
| Weight | 530.0000 g |
|---|---|
| Artists Level | Student |
| Barcode | 012017460111 |
| Manufacturer SKU | P475-1 |
| mpn | P475-1 |
| Paper Surface | Vellum |
| Weight | 280gsm (130lb) |
| Number of items in pac | Single Pad |
| Size | 11" x14" |
Reviews (0)
You must be logged in to post a review.







There are no reviews yet.